PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lord of Avernus, Abaddon <Sauron>

Sauron
09-06-2008, 19:31
http://www.dota-allstars.com/images/lists/BTNHeroDeathKnight.gifLord of Avernus

Bir paladin olarak bilinirdi.Yanan Lejyonun istilası sırasında karanlığa düştü,ruhu ve güçleri şeytanlar tarafından ele geçirildi.
Şimdi Lich Kralının hiyerarşisinde General olan bir ölüm şövalyesi.Ve bir zamanlar omuz omuza savaştığı müttefikleri,şimdi düşmanları.

Level 1

Temel saldırı: 55-65

23 str level başına 2.7
17 agi level başına 1.5
21 int level başına 2.0

Level 25

Temel saldırı: 119-129

87 Str
53 Agi
69 Int

Abaddonun +,- yönleri

+Skilleri sayesinde ölmesi zor bir hero.
+2.skili atıldığı kişi üzerindeki en kötü debuffları dahi siliyor.
+İlk skili sayesinde takımın can eksikliğini azda olsa dolduruyor.
+Kendi kendini öldürebiliyor.
-Agiltily kazanımı az
-Ulti bazen biz istemeden açılınca aksi durumlara yol açabiliyor.

Skilleri:
http://www.dota-allstars.com/images/lists/BTNDeathCoil.gifDeath Coil
Düşmana bir büyü atar ve canını belli bir miktar indirir,dostlara atıldığında iyileştirir.Fakat verdiği hasarın yarısı kadar canı gider.

Level 1 - Düşmana 100 hasar verir veya dostunun 100 hpsini doldurur.Kendine 50 hp zarar verir.
Level 2 - Düşmana 150 hasar verir veya dostunun 150 hpsini doldurur.Kendine 75 hp zarar verir.
Level 3 - Düşmana 200 hasar verir veya dostunun 200 hpsini doldurur.Kendine 100 hp zarar verir.
Level 4 - Düşmana 250 hasar verir veya dostunun 250 hpsini doldurur.Kendine 125 hp zarar verir.

Cooldown: 7

Level 1: 75 mana, 7 sn cooldown.
Level 2: 75 mana, 7 sn cooldown.
Level 3: 75 mana, 7 sn cooldown.
Level 4: 75 mana, 7 sn cooldown.

3 nedenden dolayı faydalı olabilen bir skill.Düşmanın canı azken atılırsa muhtemelen kill alırsınız.Healing verdiği için dostların canı azsa işe yarar.Veya canınız çok azsa ve bir nedenden dolayı ölmek üzereyseniz bu skili herhangi bir üniteye atıp kendinizi öldürebilirsiniz.

http://www.dota-allstars.com/images/lists/BTNLightningShield.gifAphotic Shield
Abaddon bu büyüyü kullandığı kişinin etrafında kalkan oluşur.Bu kalkan level atladıkça belli bir miktarda hasar aldıktan sonra patlar ve etrafındaki her üniteye bu hasarı vurur.Aynı zamanda atıldığı hero kalkan patlayıncaya kadar hasar almaz ve üzerindeki tüm negatif etkileri kaldırır.

Level 1 - 125 damage Toplar ve dağıtır
Level 2 - 175 damage Toplar ve dağıtır
Level 3 - 225 damage Toplar ve dağıtır
Level 4 - 275 damage Toplar ve dağıtır

Cooldown: 23 saniye

Level 1: 100 mana, 23 sn cooldown.
Level 2: 100 mana, 23 sn cooldown.
Level 3: 100 mana, 23 sn cooldown.
Level 4: 100 mana, 23 sn cooldown.

Bu benim dotadaki en sevdiğim skilldir ve bence en iyi skilldir.Hem size hasar vurdurmaz hem kalkan patlayınca etrafdakilere hasarı gider.Hem de(en iyi yanı)tüm kötü buffları(etkileri) kaldırır.Örnek:Stun,Rupture

http://www.dota-allstars.com/images/lists/BTNIceBlade.gifFrostmourne
Abaddon kılıcını kullanarak düşmana vurur ve onu yavaşlatır.Aynı zamanda kısa bir süre extra %10 ms alır.(yürüme hızı)Ayrıca atack speedi artar.

Level 1 - 10% attack speed verir, vurduğu kişinin hızını 5% azaltır.
Level 2 - 20% attack speed verir, vurduğu kişinin hızını 10% azaltır.
Level 3 - 30% attack speed verir, vurduğu kişinin hızını 15% azaltır.
Level 4 - 40% attack speed verir, vurduğu kişinin hızını 20% azaltır.

Passive

Bu skille düşman sizden neredeyse kaçamıyacak kadar yavaşlar.Aynı zamanda ms ve attack speed vermesi çok iyi.

http://www.dota-allstars.com/images/lists/BTNAnimateDead.gifBorrowed Time
Basıldığında sizin bir süreliğine ölümsüz yapan bir skilldir.Aynı zamanda üstünüzdeki kötü buffları(etkileri) siler.Bu skill canınız 400 ün altına düştüğünde otomatik çalışır.Mana gerektirmez.

Level 1 - Lasts 3 seconds.
Level 2 - Lasts 4 seconds.
Level 3 - Lasts 5 seconds.

Cooldown: 45(her levelda) seconds.

Bu skill size ölümsüzlük vermesi gerçekten çok güzel.Gerektiği yerde kullanılması çok önemlidir.Mana istememesi de en iyi yönüdür.Yalnız skilin otomatik olması bazen kötü oluyor.

Skill dağlımı

Level 1 - Aphotic Shield
Level 2 - Death Coil
Level 3 - Aphotic Shield
Level 4 - Frostmourne
Level 5 - Aphotic Shield
Level 6 - Borrowed Time
Level 7 - Aphotic Shield
Level 8 - Frostmourne
Level 9 - Death Coil
Level 10 - Death Coil
Level 11 - Borrowed Time
Level 12 - Frostmourne
Level 13 - Death Coil
Level 14 - Frostmourne
Level 15 - Stats
Level 16 - Borrowed Time
Level 17-25 - Stats

Oyuna başında :

Üst veya alt gidin derim ama orta gitseniz bile orda da kasabilirsiniz.Paranız varsa bir basilus,1 gauntlet ve ancient tangoo ile gidin üste veya alta veya ortaya.Şimdi üste gittiniz diyelim ilk crep dalgası geliyor.Muhtemelen rakibiniz sizden canı az olan crebe saldırcaktır.Crebin canı çok azsa o crebe bi kalkan atın ve etrafdaki her kese hasar vurmuş olursunuz.Ama level 1 de çok fazla kalkan kullanmanızı tavsiye etmem level atladıkça verdiği hasar artıyor böylece rakibinizi de kastırmamış oluyorsunuz.Kalkanı dikkatli kullanabilirseniz fb yi alrısınız ama dikkat edilmesi gereken birşey var.Örnek olarak rakibin canı az ve siz onu almak istiyorsunuz.Crep dalgası gelince dalarsınız ama rakibiniz kulenin yanındaki ağaçlıklarda size fake atmaya kalkıcaktır.Buna çok dikkat edin çok gördüm böyle olaylar.Bence böyle bir durumdaysanız canınız az ise geri dönün derim fb almaktansa fb olmak daha kötüdür.Ama canınız çoksa gidebilirsiniz tabi kuleye dikkat edin kulenin dikkatini sizden bir crepin çekmesi lazımki rahat geçesiniz.Abaddonla biraz kastıkdan sonra pt bitirin.Karşınızdaki sizi zorluyorsa vg de yapabilirsiniz.Pt bittikten sonra vladmir e başlayın.Zaten mananız var ise kalkanla sizi öldürmeleri çok zor olur.Ama frostmourne 2 level olduktan sonra ulti ye de verdikten sonra ilk skille 1 tane verebilirsiniz.Çünkü herhangi bir durumda ölmek üzereyseniz skilli atar ve kendi kendinizi öldürürsünüz.

Oyun ortası ve sonu:

Eğer pt ve vlad bittiyse sy ye başlayın böylece sizden kaçmaları çok zor olur.Tabi kastıkça HoT,Assault veya battlefury de çıkabilirsiniz.Sy bitince verdiği ms ve as sayesinde çok rahat kill alabilecek seviyeye gelirsiniz.Tabi önemli bir nokta daha var takımınızın canı azken onlara can vermeniz de iyi olucaktır.Özellikle karşıda buff skilleri bol olan hero varsa kalkanı saklayın ve buff atılan hero ya kalkanı atın ki buff ortadan kalksın.Örnek olarak mirana geldi ve sizin takımdan birine stun attı ona gidip kalkan atarsanız stun ortadan kalkar.Tank ve killer olarak oyunda rol oynarsınız.

Item Build
http://www.dota-allstars.com/images/lists/BTNWirtsLeg.gifPower Treads veya http://www.dota-allstars.com/images/lists/BTNAbility_Rogue_Sprint.gif Boots of Travel
http://www.dota-allstars.com/images/lists/BTNCloakOfFlames.gifVladmir's Offering
http://www.dotaas.com/images/item/v.gifVanguard veya sy veya rakip intse hood
http://www.dotastrategy.com/images/item/battlefury.gifBattlefury
http://www.dota-allstars.com/images/lists/BTNHeartOfAszune.gifHoT
http://www.dotastrategy.com/images/item/assaultcuirass.gifAssault Cuirass

Abaddon'un düşmanları:

Axe
http://www.dota-allstars.com/images/lists/BTNChaosGrom.gif
Axe nin ultisi Abaddonun ultisini ne yazık ki deler ve geçer bu yüzden Axe varsa dikkat edin.

Lina ve Lion
http://www.dota-allstars.com/images/lists/BTNSorceress.gifhttp://www.dota-allstars.com/images/lists/BTNLion.gif
Bu ikili ultilerini aynı anda attıklarında Abadın ultisi 400 can falan dinlemez direk ölür.

Abaddon'un Dostları:

http://www.dota-allstars.com/images/lists/BTNBlueDemoness.gif
Akasha

Abaddon akasha ya kalkan atarsa akasha da herhangi bir hero nun arkasında blinklenir ve ona saldırır eğer kill alamazsa ve biri ona dalarsa canı gider kalkan patlayınca rakip herolar etrafdaysa onlara hasar vurur.

http://www.dota-allstars.com/images/lists/BTNChimaera.gifhttp://www.dota-allstars.com/images/lists/BTNBanshee.gif
Jakior ve Krobelus

Bunlar ise ultileri ile alandakilerin canlarını aşırı derecede indirirler ve Abaddon'a da kill tarlasına düşmek gibi bir şey olur.Kalkan sayesinde.

Rehberi Fallen Angel ve Fallen Guardian'ın rehberlerinden örnek alarak yaptım ilk rehberimdir.Eklemek istediğiniz bir şey önerileriniz,eleştirileriniz varsa yazabilirsiniz.

Saygılar...

Fallen Guardian
09-06-2008, 19:37
sn benim işimi elimdenmi alcaksın ;D ;D

eline saglık güzel item rehberi eksik sadece :P

Sauron
09-06-2008, 19:38
Evet Item hakkında tam bir bilgi bulamadım önerilere göre düzenliycem siz sagolun bu arada ama cidden zor işmiş rehber hazırlamak helal olsun size :D

bloodfish
09-06-2008, 19:47
wayy oks den cıkmıs simdide rehber hazırlama işine geçmiş seni seniiiii
ellerine saglık güzel olmus item rehberi eklersen güzel olur ama ne olur item rehberine bazılarının kastıgı su sy yi ekleme nefret ediyorum xD
zaten yavaşlatıcı özelliği oaln bi heroya endne bi daha sy kasarlarki onun yerine yapılabilecek +1 item işinize daha fazla yarar
nesye çenem yine düstü ... xD

Sauron
09-06-2008, 19:53
Sy yi ekliycem k.bakma bence çok gerekli yorumun için sagol ama istedigin bir item varsa onu da düşünür eklerim :D

theprivate
09-06-2008, 19:56
lion ve lina aynı anda ultileseler oldurmez ki

yada sen baska bisiden mi bahsediosun anlayaamdm

bu arada rehber icin saol

Sauron
09-06-2008, 20:00
dota nın sitesinden bakmıştım o özelliği de yanlış olabilir :/

deepscream
09-06-2008, 20:14
bence taras satanic hood yeterli.pivot bi hero sonucta.

Fallen Guardian
09-06-2008, 20:17
hayır onu demek istemedi sanırım lion ve linanın ultileri +400 vurdukları icin ulti aktif olmadan abaddon ölebilir...

bunu dmk istedin kanımca :P

item olarak travel sy fury assault hot kasılablr inte gore hood

theprivate
09-06-2008, 20:19
isterse 10 bin damage vursun yne oldurmez die biliorum

SPeCiaLaGeNt77
09-06-2008, 20:27

Evet dogrusun.

Demek istenilen aslinda su, bir arkadasimiz da soylemis zaten.

Mesela kombatta abaddonun hp azaliyor tam 400-450 gibi bi HP deyken ulti atiliyor. Abaddon ultisi aktif olmadigi icin dmg aliyor.

Yoksa ulti aktifken krali saldirsa can alamaz.

Fallen Guardian
09-06-2008, 20:40
ulti aktifken demedim abadın canı 401 veya biraz üstü olurken tehlikelidir lina & lion

theprivate
09-06-2008, 20:44
ya 450 hp lik bi abad a 800 luık damage gelse sadece 50 isler 399 olmadan ulti devreye girer die biliorum cok mu yanllıs biliorum yoksa

SatanicMajesty
09-06-2008, 20:57
yanlıs biliosn isko eger abadın kalkanı otomatik veya manuel olarak devreye sokulmadıkça canından çok damage i bi kerede vuran herkes onu öldürebilr ama 500 gpn varsa karsına 16 lvl + bi lina varsa ultini direk bas kaç derim yoksa direk alır

bloodfish
09-06-2008, 21:15
ya beyler beni abadonla ilgili kafama takılan birşey var (noobca bi soru ;D ) ya su dikaktimi çekti abadon un ulti devreye girdiğinde snip ile ulti atınca abadon un canı çoğalıyor bu skillin böle bi özelliği mi var ? basıma 1- 2 kere geldi de sinir oldum yaziyim dedim

Sauron
09-06-2008, 21:19
Yorumlarınız için sagolun bir de benim size bir sorum olucak bu Abaddonun ultisiyle bir can iyileştirme özelliği var nasıl yapılıyor?Acaba ulti ile kalkana aynı anda basınca mı oluyor?Ya da kalkan atıp ardından ulti ardından herhangi bir yerden hasar yiyince mi oluyor bakın resimlere.
+İngilizce yazıyor altta çevirebilen olursa çok sevinirim rehbere ekliycem.

http://img60.imageshack.us/img60/4658/shieldhealvm6.png

This technique only works on yourself because it needs to be combined with Borrowed Time. As I mentioned earlier, if you have activate your Aphotic Shield and Borrowed Time at the same time, the amount of damage taken during the time will be converted to health. This is a very smart technique to use if you need to heal yourself, especially if you've taken damage and there're no enemies around so it means you can "waste" your ultimate for this.'ve lost about 40 % of my full health and bar health bar is orange. I decide to use Aphotic Shield on myself, activate Borrowed Time and run into the tower to take some "damage". After standing there for one or two seconds I turn around and run out. Before receiving the last few hits before my shield breaks I use Death Coil to damage (heal) myself as much as possible. I end up gaining about 30 % health in a matter of seconds.

This technique can also be used in live combat, especially against strong abilities like Echo Slam (Earth Shaker). However, you ought to be very careful not just throwing your ultimate in the trash for when you really need it. Also, if you're running into towers to heal yourself like in the example above, you should just run in so the tower will barely shoot on you (1-3 shots are enough) and then run straight out again. Taking as much or more damage than you heal will result in a completely wasted Borrowed Time which might eventually have saved you a few seconds later if you suddenly get ganked.

Ali sende benim merak ettiğimi etmişsin :D

bloodfish
09-06-2008, 21:38
:D ya bu arada sen ismini söylersen sevinirim hep sauron hep sauron bi yere kadar :) tanışın& kaynasın bölümüne konu açmamışsın

ayrıca ingilizce yazıyı da okudum

kısaca özetliyim adam demişki Barrowed Time ve aphotic Shiend i kullanırsanzı ve demage alırsanız bu size + hp olarak dönecek

1. resimde ben %40 hp mi kaybettim ve kalkan atıp ultiye basmaya karar verdim ve kulenin etrafında kostum sonuc olarak canım doldu ve kalkan kırılmadan once bi düsmana deadth coil atarak canımın % 30 unu da doldurmuş oldum :)

küçük bir hesap yaparsak kalkanın kırılması 275 deadth coil de 250 zarar verdiğine göre bu kombinasyonu yapan bi adam tam kalkan kırılmadan dead coil atarsa 525 hpsi dolacak hımm hiçte fena değil :)

böylece sorularımız cvplanmış oldu

yanlışım varsa düzeltin

theprivate
09-06-2008, 21:41
bu sizce bug mu normal bisimi ?

Sauron
09-06-2008, 21:53
Bence normal bir sey :D

bloodfish
09-06-2008, 22:01
eğer bug ise bu bug yüzünden oyunlar boyu kaç kill im gitmiştir kim bilir xD

ama bence normal bisey dotada çeşitli skill kombinasyonlarından doğan güzel şeyler olabiliyor örn yanlıs hatırlamıyorsam sand king ulti acıp void in kubbesinin içine blink olursa (dagger ile ) ultisi kubbe içindede dvm ediyo

Fallen Guardian
09-06-2008, 22:05
bug olsaydı düzeltilirdi cünkü cok bariz bir şey yanlış hatırlamıyorsam eski versiyonlardada vardı bu ulti kalkan olayı7

@bloodfish zaten sk ultisine basladıktan sonra hic bir türlü bitmiyor o bilinmeyen bişe deil ztn

bloodfish
09-06-2008, 22:23
aklıma ilk o geldi onu yazdım nedeni belkide dediğin gibi herkes tarafıdnan bilinmesidir xD hımm düşüneyim biraz örn : Magina blink ile kaçmak üzere iken storm maginanın üstüne ulti atarsa magina gitmek sitediği yere gider ama aynen storm un dibine geri döner (Bak işte bunu ben buldum ;D )

PeeDee
13-06-2008, 15:05
Abaddon'un ultisiyle kalkanı aynı anda kullanınca hp dolması bug değil, hatta skill'in açıklamasında bile yazıyor. :D

MeaTWagoN
14-06-2008, 10:43
Kalkanla ulti aynı anda açarsan dmg aldıkça can dolar

CouRaGeouS
14-06-2008, 11:08
Güzel hazırlamışşın eline sağlık ama itemler ve skiller tartışılarbilir.

killer-teammate
14-06-2008, 11:31
demek ki kalkan+ulti+death coil + dmg yersen 600 fln hp dolduruyorsun , bir de mechanism kas 850...

benim itemlerim söyledir...

pt+mechanism+mom+vlad+HoT+(abaddonken aegisleri hiç kaçırmam , roshan hep takibimdedir) 2 aegis + (mecha satılır) DIVINE

benım itemlerimin hepsi de ultiye dayanarak yapılan itemlerdir , ama ztn ulti cooldownu da çok düsük... nese hf (mom+frostmourne+divine+vlad)= adam çabuk ölür.... canınız azalırsa da shield+ulti+death coil + dmg yer + mecha basarsınız canınızı full'lersiniz... çok fazla adamı deli etmişimdir bu taktikle....

YORUMLARINIZI BEKLIYORUM...

Sauron
14-06-2008, 12:59
demek ki kalkan+ulti+death coil + dmg yersen 600 fln hp dolduruyorsun , bir de mechanism kas 850...

benim itemlerim söyledir...

pt+mechanism+mom+vlad+HoT+(abaddonken aegisleri hiç kaçırmam , roshan hep takibimdedir) 2 aegis + (mecha satılır) DIVINE

benım itemlerimin hepsi de ultiye dayanarak yapılan itemlerdir , ama ztn ulti cooldownu da çok düsük... nese hf (mom+frostmourne+divine+vlad)= adam çabuk ölür.... canınız azalırsa da shield+ulti+death coil + dmg yer + mecha basarsınız canınızı full'lersiniz... çok fazla adamı deli etmişimdir bu taktikle....

YORUMLARINIZI BEKLIYORUM...

Güzel söylemişsin aslında.Yani yapılabilir bir item listesi.Bir ara bende denemeye çalışcam.

monami
14-06-2008, 13:04
tank yada support kasılabilcek bi hero.meka,travel,linken,assualt,hot,vladmir kasabldgnde hoş olur.

DrkFish
20-06-2008, 23:47
Saol Onurcum Güzel Konu :D +1

hadesshade
26-06-2008, 18:27
1. olarak rehber yazan her arkadaşa teşekkür ediyorum. oldukça zorlu bir iş olduğu kanısındayım(ben de bir tane yapmaya çalışıyorum). şimdi eleştrilerime geçeceğim.
1) apotic shield ile death coil beraber kasılmalı araya frostmourn'a gerek olmadığı kanısındayım. zira oyunun başında kovalamaya yetecek kadar adam vurulmakta ve kalkanın patlaması +coil ile iyi bir damage karşıya vurulmaktadır. ve bu sayede kalkan daha çabuk patlamış olur. (kalkanın patlaması +death coil %25 hero redution ile yaklaşık 400 damage vurur.)
2) vanguard'a gerek olmadığını düşünüyorum. çünkü bizim istediğimiz kalkanın patlaması ve düşmana damage vurmak olduğundan vanguard bunu engeller.itrem build olarak en iyileri(bence) radi+tarrasque, vlad+armlet bunların yanına gerekliyse sy olarak düsünüyorum fakat bir travel ile elinizden kaçabilecek adamlar da sayılıdır. eğer canınız çok sıkılırsa meka çıkıp dostlarınızı bol bol da healleyebilirsiniz.

yashamaru
26-06-2008, 18:51

Evet dogrusun.

Demek istenilen aslinda su, bir arkadasimiz da soylemis zaten.

Mesela kombatta abaddonun hp azaliyor tam 400-450 gibi bi HP deyken ulti atiliyor. Abaddon ultisi aktif olmadigi icin dmg aliyor.

Yoksa ulti aktifken krali saldirsa can alamaz.

kralını bilmem ama axe saldırırsa alır:D

hadesshade
26-06-2008, 19:29
obsidian destroyer de güçlü bir anti sayılabilir. zira astral imprismont borrowed time varken atılabiliyor ve ulti yalan oluyor

Alucard
08-07-2008, 22:06
emegine sağlık :)

SPeCiaLaGeNt77
08-07-2008, 22:10
eğer bug ise bu bug yüzünden oyunlar boyu kaç kill im gitmiştir kim bilir xD

ama bence normal bisey dotada çeşitli skill kombinasyonlarından doğan güzel şeyler olabiliyor örn yanlıs hatırlamıyorsam sand king ulti acıp void in kubbesinin içine blink olursa (dagger ile ) ultisi kubbe içindede dvm ediyo

Çünkü sand kingin ultisini aslında sand king atmıyor. Ultiyi aktif ettiği zaman sand kingin içinde dummy unit oluşuyor (dummy görünmez, hacim kaplamaz, tıklanamaz ama bildiğin bir ünitedir, genel olarak night elvesların "Wisp" kullanılır)

Bu yüzden.

kmdv
07-09-2008, 13:25
beyler eğer abaddonu tank olarak kasıyorsanız size tavsiyem su item build,

radi+assault+travel+tarasq

önce bi hyper sonrasında radi çok güzel gidiyor denemenizi tavsiye ederim

ama ataker olarak kasacaksanız(burda biraz elestiri alabilirim :D),

pt+bfury+deso(bu duruma göre deisebilir benim orb tercihim bu)+assault

rehber güzel olmuş eline sağlık

Sauron
07-09-2008, 14:11
Abaddon yeni versionda rezil bir hero oldu bence kalkanın cd si düşürülmüş o biraz iyi ama verdiği hasar çok felaket olmuş :(

dassack
06-02-2012, 07:34
vverdigin rehber bi halta yaramaz. herkezin ultra cektigi abaddonla ben 1 12 tamamladım. bi hero böyle anlatılmaz nesi var nesi yok anlatacaksın. internetteki, adama guvenende kabahat

_tearsofdevil_
06-02-2012, 08:41
bu rehber hazırlandıktan sonra cok sey degisti adama kızma bosuna :)